Vitajte na stránke Shiraz!

Názov Shiraz sme zvolili ako symbol  všetkého, čo môže náš život pozdvihnúť, naplniť umením, poéziou, hudbou a tancom.

Mesto Shiraz existuje už tisícky rokov, básnici ho ospevovali a nazvali mestom  umenia, poézie, ruží a záhrad. Niektorí historici tvrdia, že prvé opojné víno sa zrodilo práve tu a ak existoval Eden - pozemský raj, tak sa rozprestieral aj na tomto území.

Na našej stránke Shiraz.sk vám ponúkneme pár tipov ako si do každodennosti vniesť kontakt s etnickým umením a umením sveta.

Shiraz.sk poskytuje prehľad o zaujímavých kultúrnych podujatiach na Slovensku a v okolitých krajinách.

Shiraz.sk prináša širší pohľad na hudbu a tanec rôznych štýlov z rôznych končín sveta, v tradičnom aj modernom poňatí.

Shiraz.sk informuje o aktivitách zameraných na zdravý životný štýl, propaguje tanečné, hudobné a pohybové workshopy a kurzy.

Ak organizujete podujatia z tejto oblasti, ak sa venujete hudbe, lektorskej práci a výuke tanca, organizujete kurzy zamerané na osobný rozvoj, tak Shiraz.sk môže byť aj vašou stránkou. Využite naše možnosti a dajte o sebe vedieť.

A čo je najdôležitejšie, Shiraz.sk je stránka pre tých, ktorí vyhľadávajú rozmanitosť a rôznorodosť kultúr jednotlivých oblastí sveta a chcú spoznávať, čo nás všetkých spája a nie rozdeľuje, o čo sa môžme spolu podeliť a pritom sa navzájom obohatiť. Cez hudbu, tanec a pohyb sa budeme snažiť podporiť dialóg medzi kultúrami a predstaviť umenie rôznych národov ako stále živú oblasť, ktorú môžme spoločne objavovať, rozvíjať, alebo sa z nej len tak tešiť.

Pridajte sa :-)

 

partneri partneri partneri partneri